Grupa małych kolędników wyruszyła z kolędą po naszej Szkole

Ucznowie klasy 2 na korytarzu szkolnym przebrani za kolędników.

Popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj kolędowania z gwiazdką, szopką czy turoniem należy dziś do rzadkości. Istnieją jednak środowiska w Polsce w których ten zwyczaj jest kontynuowany. Grupa małych kolędników pod opieką Jerzego Majcher 17.12.2021 roku wyruszyła z kolędą po naszej Szkole.
Z uśmiechem na ustach i szczerymi życzeniami, niosąc radosną nowinę o Narodzeniu Jezusa i Jego błogosławieństwo zawitali w gabinecie Pani Dyrektor. Stukając  do drzwi prosili o przyjęcie i radosnym śpiewem kolęd i krótkim przedstawieniem związanym z Bożym Narodzeniem głosili dobrą nowinę o narodzeniu Pana Jezusa. Głównymi postaciami w korowodzie byli: pasterze, aniołowie, diabeł, król Herod, Żyd i śmierć. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w korowodzie kolędników serdecznie dziękujemy.