Wycieczka szkolna Bóbrka – Krosno

Uczniowie przed pomnikiem Ignaccego Łukasiewicza

W środę, 21.12.2022 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Bóbrki i Krosna.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od kopalni ropy naftowej w Bóbrce, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.

Uczniowie mieli okazję poznać historię założyciela kopalni oraz zobaczyć dwa oryginalne szyby naftowe z XIX wieku o imionach “Janina” i “Franek”.

Zimowa aura sprzyjała zabawom na śniegu, które sprawiły niesamowitą radość naszym uczniom.

Po zwiedzaniu wszyscy udaliśmy się na przepyszny obiad, po którym nabraliśmy sił do udziału w dalszych atrakcjach. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie mogli odkryć tam magię tworzenia szkła oraz zachwycić się pięknem szklanej materii.

Niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich były warsztaty ze sztuki dekorowania bombek choinkowych. Każdy uczestnik miał możliwość samodzielnego spróbowania i ozdobienia takiej bombki. Sprawiło nam to naprawdę wiele frajdy. Co więcej, każda osoba, biorąca udział w warsztatach, może być z siebie dumna i ozdobić teraz swoją choinkę w domu własnoręcznie wymalowaną ozdobą.

Więcej na szkolnym Facebooku