Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Napis po lewej stronie "Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia (1901-1981)", po prawej stronie zdjecia Stefana Wyszyńskiego.

Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia ,, Człowiek wielkiej wiary i obrońca wolności”.

W dniu 12 września 2021 roku w świątyni Opatrzności Bożej się beatyfikacja  Wielkiego Polaka zasłużonego dla naszej ojczyzny jaki dla kościoła Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji dla upamiętnienia jego postaci chciałbym żebyśmy jako społeczność szkolna zapoznali się z tą postacią. 

Mowa jest o człowieku z ogromnym dorobkiem i wielkim znaczeniu historycznym, więc poświęcimy mu trochę uwagi.

Dlaczego to jest tak ważna osoba?

•         jeżeli ktoś interesuje się historią Polski po II WŚ, to wie, że kard. Wyszyński miał bezpośredni wpływ na kształtowanie rzeczywistości kościelnej jak również i politycznej.

•         jest to człowiek z krwi i kości, który w swoim życiu znosił różnego rodzaju prześladowania, a nawet więzienie. Czytając jego życiorys, nie mamy wrażenia cukierkowatości, lecz heroicznej wytrwałości w trudach.

•         pełniąc różne “oficjalne” funkcje, pozostawał człowiekiem wielkiej modlitwy i wiary. Jego postępowanie wypływało z związania z Chrystusem i Maryją, przez co jest dla nas świadkiem świętości.

•         badając jego historię możemy sięgać do różnych źródeł. Zarówno do jego wspomnień, jak również tekstów współpracowników, czy notatek Służby Bezpieczeństwa, co daje nam bardzo ciekawą panoramę.

A więc ruszamy zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.
Prezentacja w wersji pdf Prezentacja w wersji pptx